BABY masáž

Masáže jsou vhodné pro všechny děti. Pro zdravé či nemocné. Od miminek, kojenců, přes batolata a předškoláky. školáky i pro adolescenty... při masáži se jedná o pevné, ale jemné hlazení, při kterém nevyvíjíme  tlak, a proto nelze masáží ublížit.

Masáž obsahuje prvky z indických (relaxačních) technik, švédských (stimulačních) a reflexních masáží.

 

Nácvik lze provádět  i  bez dítěte (  Např. těhotné ženy, maminky s dětmi ve škole preferující přijít už dopoledne bez nich nebo maminky s nemocným děťátkem.  Učí se tahy na panence nebo na sobě navzájem a poté doma procvičují na dětech  doma v rodině či kamarádek :-)) ).

Masáž miminek a malých dětí - obsahují navíc  protikolikovou masáž a tahy na rozvíjení jemné motoriky. Délka masáže cca 20min. Ideální doba , kdy začít s masáží miminka, je po šestinedělí. Proto je vhodný nácvik masáží už v době těhotenství, kdy má maminka více času a klidu. Po narození miminka, může pak v klidu začít co nejdříve a pomoci tak děťátku i sobě rozvíjet krásně svůj vzájemný vztah a podpořit zdravý vývoj miminka ( spánek, motoriku, trávení ...). Je možné pak kdykoliv po dohodě přijít i s miminkem a nechat si zkontrolovat techniku tahů. Samozřejmě lze, ale začít v kterémkoliv věku dítěte a nikdy není pozdě ani zbytečné začít!!! Masážemi pomáháme batolátkům i předškoláčkům zvládat změny v jejich životě, stres, úzkost. Řešíme nespavost či špatné usínání, častou nemocnost v kolektivu, zácpu, bolesti bříška, ekzémy.....atd.

Možno absolvovat i Kurz baby masáže, neboť nejlepším „masérem“ pro miminko je jeho maminka, tatínek popř. jiná blízká osoba.

 

Masáže školních dětí - obsahují  navíc - péči o klouby ( kotníky, kolena, zápěstí, lokty, ramena ), masáž šíje, hlavy, páteře. Délka masáže touto technikou cca 40-60min. Děti školou povinné jsou mnohem více zatěžované ( obzvláště v dnešní době ), častěji dnes nemocné a proto potřebují naši péči a preventivní pomoc. Pomozme jim zvládat naloženou zátěž ( fyzickou i psychickou ) a dopřejme i jim pomoc masáží -  uvolnění nahromaděného stresu a únavy ( škola , kroužky, kamarádi, dospívání...) , zlepšit imunitu, spánek, vývoj a  preventivně tak předcházet nemocem, masáže nám pomohou vytvořit a udržet důvěru dětí a zvládnout později i obávanou pubertu, atd.

 

 

Láskyplná masáž dětí,  může být pro Vaše děti i pro vás cestou k uklidnění, rovnováze a harmonii a cestou ke zdraví (radost z doteků, posílení imunity, podpora spánku, zklidnění, podpora a úprava trávení, zlepšení stavu kůže - ekzematici, atopici, nedonošená miminka či děti, poporodní traumata, psychomotorický vývoj atd.

 

Najděme si čas v dnešní uspěchané době a věnujme svému dítěti opravdový prožitek. Vytvořte si tak odmalička prostor pro vzájemnou blízkost, něhu, svěřování se....při masáži. Jak dítě poroste, získáme tím důvěru a náklonnost, kterou oceníme zejména u starších dětí a v pubertě !!! Masážemi předcházíme špatnému držení těla našich dětí, zvyšujeme imunitu, předcházíme kožním potížím, umožňujeme rozvíjení nových myelinových (nervových) vazeb.

Dítě potřebuje pohlazení, dotek, lásku, povzbuzení....po absolvování kurzu, budete své miminko, dítko či děti masírovat sami a pomoci vhodné aromaterapie (kterou se naučíte během absolvování kurzu Baby masáže ) vyřešíte i spoustu potíží (časté nachlazení, rýmy, potíže s trávením, nespavost, dětské neurózy.

Účinky dětských masáží:

- potěšení, radost pro dítě i rodiče

- komunikace, blízkost, něha

- prohloubení vazby mezi rodiči a dětmi

- navázání neverbální komunikace

- zlepšení až odstranění poporodních traumat (těžký a dlouhý porod, nedonošenost, problémové a rizikové těhotenství)

- zklidnění-děti se učí relaxovat, soustředit, lépe spolupracují a lépe usínají !!!!!!!!

-  rozvoj vazby mezi nervy v mozku – mnohé nervy jinak zůstávají bez vytvoření vazeb a tím se snižuje kapacita informací ukládajících se v mozku

- posílení imunity, podpora lymfatického systému, správného dýchání, krevního zásobení

- lepší odolnost vůči nemocem i škodlivým vlivům okolního prostředí, děti jsou díky pravidelným masážím zdravější a méně náchylné k nemocem

- stimulace pokožky, vliv na svalstvo -  jeho zpevnění nebo uvolnění + lepší koordinace pohybů, správné držení těla, zlepšení jemné motoriky

- lepší prokrvení všech orgánů a orgánových soustav, prohloubení dýchání, pozitivní vliv na plíce, hrudník

- vynikající účinky má masáž na trávení – vhodně stimuluje střeva ke správné peristaltice,   účinně bojuje s novorozeneckou kolikou, podporuje zažívání i u větších dětí

- pomáhají zvládnout potíže v rodině ( rozchody, rozvody, úmrtí v rodině )

- přináší řešení pro sourozeneckou žárlivost ( narození miminka, více dětí v rodině )

- pozitivně ovlivňují zvýšenou úzkostlivost a přecitlivělost dětí ( děti, které špatně zvládají změny např. nástup do školky, školy, stěhování atd.)

- pravidelné masáže vytvářejí získání důvěry našich dětí, což velmi oceníme později v pubertě...

- děti se učí empatii a schopnost přijímat a dávat dotek si odnášejí do dospělosti

- posílení hmatu, hebká pokožka, zlepšení stavu problémové či jen vysušené pokožky

 

Masáže řeší následující problémy::

- odstranění poporodního traumatu

- masážemi můžeme příznivě ovlivnit stav dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, LMD

- masáž pozitivně ovlivňuje stav Downova syndromu nebo autismu 

- zlepšení stavu astmatiků, alergiků, ekzematiků

- zklidnění hyperaktivních a neurotických dětí

- velmi vhodné u nedonošených dětí