Masáž lávovými kameny HOT STONES

Masáž lávovými kameny se řadí mezi nejluxusnější masáže. Tato terapie se už odpradávna praktikuje na Havajských ostrovech. Nyní přichází jako novinka i k nám. Výsledkem spojení speciálních havajských masážních technik s využitím horkých lávových kamenů je silný terapeutický a relaxační účinek.

 

Masáž teplými nebo dokonce horkými kameny je jednou z nejstarších procedur, které lidstvo zná. V řadě kultur se masáž ohřátými kameny provozovala a dodnes provozuje jako náboženský obřad, který má zajistit masírovanému stálé a pevné zdraví. V současné době si význam účinků této tradiční formy masáže uvědomujeme i my, lidé „vyspělého“ světa a zájem o ni stále více vzrůstá.

 

Nejdůležitějším aspektem masáže jsou právě lávové kameny, které výborně akumulují teplo a přispívají k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána k odstranění blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu se používají při masáži i různé druhy aromaterapeutických olejů, které umocňují pocit naprostého uvolnění a relaxace.

 

V léčebné terapii horkými kameny se uplatňuje opravdu silné spojení tří elementů země, ohně a vody.

 

Účinky této masáže jsou velice rozsáhlé. Věc tak prostá jako je teplo dokáže dělat opravdové zázraky.

 

Účinky masáže:

-          Je výbornou relaxací. Až na sobě ucítíte teplo sálající z hladkého kamene, budete mít dobrý pocit, jako když si po dlouhé procházce ve sněhu sednete ke krbu s konvicí čaje. Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu a stres, nespavost a další neduhy těch, kteří jsou nuceni pracovat pod tlakem.

-          Na fyzické úrovni – pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, regeneruje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému a stimulaci krevního oběhu

-          Z hlediska kosmetického má též nezanedbatelné účinky. Přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě.

-          Na energetické úrovni se zlepšuje tok v energetickém systému člověka. Dochází k vylaďování funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah).

 

Kontraindikace – masáž by se neměla provádět:

 -          bezprostředně po jídle

-          po velké fyzické námaze (např. ihned po dvou hodinách ve fitku)

-          při nádorovém onemocnění

-          při celkovém infekčním onemocnění, při horečkách, nachlazení atd.

 

Celková masáž se nedoporučuje:

 - při pooperačních stavech

- při vysokém, nízkém či kolísavém tlaku 

- při cukrovce ve vyšším stádiu                                     

- při epilepsii

- při menstruaci s intenzivním průběhem

- při onemocnění srdce

- v těhotenství

- u vážných onemocnění očí – šedý, zelený zákal,

   vysoký nitrooční tlak

 

Sezóna:                           celoročně

Doba trvání:                   60 minut, 90 min