Masáž kamenným olejem

O vzniku přírodního léčivého prostředku - alpského kamenného oleje - se vypráví mnoho legend, ale skutečná historie je jiná. Kamenný olej se vyrábí z olejové břidlice, která vznikla už před 180 miliony let působením mikroorganismů na usazené zbytky mrtvých zvířat a rostlin na dně pramoře Tethys. To kdysi sahalo od Asie až do našich zeměpisných šířek...

Při vzniku Alp byla ložiska olejové břidlice obrovskou erupcí vytlačena na zemský povrch a dodnes se nacházejí v údolí Bächental nedaleko Pertisau u rakouského jezera Achensee.

Kamenný olej je často nazýván "léčivým dědictvím moře". Jedinečné složení účinných látek, pocházejících z pravěkých mořských živočichů a rostlin, má díky vysokému obsahu vázané síry neuvěřitelný účinek na lidské zdraví i krásu. Charakteristická a pro někoho možná ne úplně přitažlivá organická vůně kamenného oleje je směsicí léčivých účinků zemitého bahna a posilujících minerálů z těl mořských živočichů.

Kamenný olej pomáhá zmírňovat bolesti při akutních i chronických onemocněních pohybového ústrojí (artróza, artritida) a zlepšuje pohyblivost kloubů.
Díky vysokému obsahu organicky vázané síry působí zároveň protizánětlivě na problematickou pleť, zvláčňuje suchou a citlivou pokožku, prokrvuje a obnovuje přirozený kožní film.

Dopřát si můžete buď koupel, která výrazně tlumí bolest a uvolňuje napětí, nebo masáž, jež taktéž pomáhá při bolestech a svalové únavě. Navíc výborně uvolňuje "namožené" svaly a ozdravuje pokožku.


Alpský kamenný olej je vysoce kvalitní čistý přírodní produkt rozpustný ve vodě, vyrábí se z přírodních materiálů ekologickým způsobem, je klinicky testován a neobsahuje žádné konzervační přísady.
 

Přípravky z kamenného oleje se používají jako tradiční léčebné terapie v lázeňských zařízeních, relaxačních salonech, wellness centrech a hotelích v Rakousku, Německu, Itálii, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii a Lucembursku.

V České republice je kamenný olej NOVINKOU!