Aroma masáž

Aromaterapeutická masáž je vysoce relaxační luxusní procedura, která přináší hledané uvolnění od následků stresu a dlouhodobého pracovního zatížení i možnost řešení  obtíží přírodní cestou.

Aromaterapeutická masáž je tedy exkluzivní terapie, při které masírující hýčká a provoní každý kousek těla klienta. Ten si tak může vychutnat  požitek z masáže, užít si kombinaci blahodárného dotyku, příjemné vůně a dokonale se fyzicky i psychicky uvolnit.

Aroma masáž je jedna z nejstarších masážních technik na světě, která využívá sílu přírody.

Správně zvolené éterické oleje jsou silné a účinné přírodní prostředky, které působí léčebně při fyzických obtížích, příznivě ovlivňují psychickou rovnováhu, nervový systém a emoce, spouští samoléčebný proces organismu, pomáhají dodat energii a vitalitu. Neocenitelné jsou v prevenci.

 Aromaterapeutická masáž dospělých je terapeutická, relaxační a stimulační masáž nohou, břicha, hrudníku ,rukou, šíje, obličeje, vlasové pokožky a zad  přírodním olejem  s využitím přírodních esenciálních olejů ( léčba bylinnými esencemi ), kterými podporujeme zdraví těla i mysli ( např. geránium, levandule, jalovec, heřmánek, mateřídouška, růžové dřevo, santal, pačule, ylang-ylang, mandarinka,borovice, pomeranč, neroli aj. )

!!! Důležité a velmi významné je při této masáži to, že působíme na tělo, psychiku, orgány celkově - celistvě. Pracujeme také s lymfatickým systémem - pročišťujeme jemnými tahy lymfu a posilujeme tak imunitu !!!

Masáže obsahují prvky z indických( relaxačních ) technik, švédských( stimulačních ) a reflexních masáží. Příjemná, doteková, nevšední, oblíbená.

Účinky Aromaterapeutické masáže  při pravidelnosti ( min. 1x za 3-4 týdny):

- velmi příjemná

- odstranění napětí, stresu a únavy ( tělesné i duševní )

- posiluje imunitní a lymfatický systém, zvyšuje odolnost organismu vůči nemocem i vnějším vlivům

- zmírňuje a léčí bolesti hlavy ( i migrény ), šíje, zad...

- upravuje trávení ( zácpu, nadýmání, atd.), podporuje peristaltiku, prohlubuje dýchání

- zlepšuje nespavost, rozmrzelost, smutek, deprese,  nespokojenost

-  prokrvuje, zlepšuje dýchání, prospívá kardiovaskulárnímu systému, snižuje TK

- stimuluje nervová zakončení, zlepšuje stav kůže, posiluje a uvolňuje svalstvo - působí pozitivně na klouby

- zkrášlující ( ošetření kůže přírodními, kvalitními, vonnými oleji + podpora toku lymfy )

- zlepšuje stav alergiků, astmatiků, ekzematiků

- úprava ženských potíží ( premenstruační syndrom, menstruace, období po porodu, klimakterium )

 

 Co je aromaterapie

Základní vysvětlení

Aromaterapie je terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů (silic) a působí jak preventivně, tak při akutních stavech.

Co jsou éterické oleje (silice)
Éterické oleje jsou vonné koncentrované výtažky, které se získávají z aromatických rostlin. Můžeme je vnímat jako koncentrovanou životní podstatu a energii té které rostliny a jsou hlavními nositeli ozdravného účinku aromaterapie.

Z převážné většiny se éterické oleje (silice) získávají tradičními metodami jako jsou destilace a lisování, které uchovávají terapeutické vlastnosti rostliny a zároveň poskytují bioaktivní olej, jenž lidské tělo snadněji vstřebává.

Různé části rostlin - květy, plody, kořeny, listy, kůry, dřevo - obsahují éterický olej (silici) a dávají nám tak nejúčinnější přírodní léčebné prostředky, jaké jsou dosud známy. Každá silice má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá pro specifické účely. některé vlastnosti jsou mnohým silicím společné - jsou antiseptické a většina má silné protivirové a antibakteriální účinky. Některé silice stimulují tělo, mysl či emoce, jiné naopak sklidňují.

Jak aromaterapie funguje
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus:

INHALACE
Vůně éterických olejů (silic), jako každá jiná vůně, se dostává do čichového centra v mozku, odkud vonná aktivní látka ovlivňuje autonomní nervní systém. Může navodit emoční odezvu a vyvolat pocity popisované lidmi jako úleva, osvěžení, uklidnění, nebo povzbuzení. Stejně tak může příjemná vůně přispět ke zlepšení atmosféry doma i na pracovišti.

MASÁŽE
Rostlinné silice správně ředěné ve vhodném nosném oleji pronikají všemi vrstvami kůže a dostávají se až ke krevním vlásečnicím. Specifický účinek éterických olejů (silic) spolu s relaxační masážní technikou vyvolává příznivou regenerační odezvu v lidském organizmu.

Rostlinné silice patří mezi látky aromatické. Využívají se ve velké míře v kosmetickém, farmaceutickém, potravinářském průmyslu a dalších oborech. Aromatické látky působí na čichové nebo chuťové receptory člověka a vyvolávají dojem vůně nebo chuti. Komplexní vjem vyvolaný vonnými a chuťovými látkami se označuje jako AROMA.
Aromatické látky rostlin – silice vyvolávají u živých organismů vedle vjemu vůně a chuti také důležitou biologickou aktivitu. Tato bioaktivita působí na různých orgánových úrovních a vyvolává určité žádoucí účinky podle druhu použité silice. Bioaktivita se však neprojevuje pouze příznivými vlivy, může vyvolávat i účinky nežádoucí. Rostlinné silice, které obsahují tyto látky, se potom nepoužívají vůbec nebo jen omezeně.
Působí-li rostlinné silice svou biologickou aktivitou na živý organismus, pak hovoříme o AROMATERAPII.
V aromaterapii pracujeme s aromaterapeutickými preparáty, jejichž základem jsou právě ROSTLINNÉ SILICE jako bioaktivní vonné a chuťové látky. Další důležitou složkou jsou ROSTLINNÉ OLEJE. Jejich bioaktivita je rovněž významná, avšak působí ve srovnání se silicemi na jiné biochemické úrovni.
Rozdíl mezi rostlinnými silicemi a rostlinnými oleji z hlediska chemického je značný. Rostlinné silice jsou látky těkavé, nestálé, bezbarvé či barevné kapaliny rozdílné viskozity. Nejsou mísitelné s vodou. Dobře se rozpouštějí v rostlinných olejích, v medu, v lihu, mléce a smetaně.