Medová detoxikační masáž

Jste unaveni z náročného dne, pozorujete na sobě dlouhodobou únavu nebo jen potřebujete oddych a relaxaci? Pak Vám nabízím jedinečnou možnost medové masáže.

 

Jedná se o velmi účinnou detoxikační i kosmetickou metodu, po které bude Vaše tělo příjemně pročištěné a pokožka sametově hedvábná a medově voňavá. Jde o skutečné pohlazení pro tělo i duši.

 

Med je odpradávna zařazován mezi přírodní zázraky. Med je nejen sladká pochoutka, ale i podpůrný léčebný prostředek při regeneraci a relaxaci organismu. Kvalitu a léčivé účinky včelího medu znali a využívali už staří Egypťané, Číňané, Arabové, Řekové, Římané i američtí Indiáni a jiné národy.

 

Medová masáž patří mezi staré a ověřené postupy i ukrajinského lidového léčitelství. Do západní Evropy přinesl medové masáže Oleg Lohnes, který vedl Institut pro lidovou medicínu v Kyjevě. Medová masáž se tak uchytila v Německu, Rakousku, setkat se s ní můžeme i v maďarských termálních lázních.

Medová detoxikační masáž – jak probíhá:

Při medové masáži ležíte na břiše. Masér Vám na záda rozetře vrstvu rozehřátého medu a poté ho speciální technikou (tzv. pumpováním) vmasíruje do těla.

 

Med – vlivem napětí a pod tlakem – vytahuje z těla škodlivé látky, houstne a mění barvu. Dochází k odstraňování starých usazenin a jedů, a to až z hloubky tělesných tkání. Po ukončení masáže se med dobře smyje teplou vodou a pokožka se osuší ručníkem, takže strach z toho, že z masáže odejdete „ulepení“, mít nemusíte.

 

Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a regeneruje celý organismus. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Pleť po masáži je nelepivá, hladká, pružná a dobře prokrvená.

Jedná se tedy nejen o relaxační, ale i zdravotní masáž, která zlepšuje stav a výživu pokožky, prohřívá a tonizuje ji.

 

Na závěr se dostaví úžasný pocit uvolnění a očisty, dochází k celkovému zlepšení zdraví a životní pohody, k osvěžení těla i mysli.

 

Jak často je vhodné masáže aplikovat:

 Medovou masáž je možné absolvovat jednorázově, kdy dobře zregeneruje Vaše záda i šíji a dodá energii, nebo jako detoxikační kůru v rozsahu 10 aplikací – 1x týdně. U zdravých jedinců je dostačující preventivní očistná masáž 1x měsíčně.

 

Medová detoxikační masáž pomáhá:

při stresu

proti stárnutí pleti

při detoxikaci organismu (odstraňuje toxiny z těla a aktivuje vnitřní orgány)

k lepšímu prokrvení pokožky

při potížích s nespavostí, bolestmi hlavy n. trávicími obtížemi

oživuje celý organismus a je vhodná při vyčerpání, slabosti v důsledku stresu, při napětích nebo stavech neklidu

při bolestech kloubů, artróze a revmatismu

při nečisté aknózní pleti

 

Sezóna:                           celoročně

Doba trvání:                   60 minut

 

Kontraindikace – masáž by se neměla provádět:

v těhotenství

při vysokém očním tlaku (glaukom)

při vysokém krevním tlaku

při trombóze

při infekčních a onkologických onemocněních

- při ekzémech, vyrážkách

při diabetes

u lidí trpících křečovými žilami

u alergiků na med a jiné včelí produkty (obezřetnost je nutná i u alergií na pyly, které med pochopitelně též obsahuje)